‏רשימה חדשה הצטרפה השבוע למרוץ בבחירות הקרובות למועצת העיר, "רחובותי" בראשות חבר המועצה ומחזיק תיק הצעירים, מתן דיל. גל גפן מאת זיו אברג'יל.
‏ע"וד מתן דיל, 31, נשוי ואב לתינוקת בת שלושה חודשים, יליד העיר, בעל תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית, עורך דין במקצועו, למד בישיבת הדרום ואח"כ בתיכון אמית רחובות. עו"ד דיל משמש כמ"מ יו"ר דירקטוריון החברה העירונית. כחבר בפורום סגנים, כחבר בוועדת תכנון ובניה, חבר ועדת כספים, יו"ר ועדת ערר מים, יו"ר שולחן עגול - נוער רשותי ויו"ר פורום צעירים מובילים ברחובות.
‏לכול מי שמעורה בפוליטיקה המקומית היה ברור שדיל ירוץ בבחירות הקרובות, השאלה הגדולה הייתה באיזה רשימה ועם מי? דובר רבות על יחסיו הקרובים עם ראש העירייה, רחמים מלול ועל האפשרות שירוץ ברשימת הליכוד, לבסוף כאמור העדיף להקים רשימה עצמאית, "זאת החלטה שקיבלתי בצורה מושכלת. ישבתי וחשבתי עם החברים הקרובים והמשפחה, והחלטתי לרוץ ברשימה עצמאית מתוך מטרה לקדם את החזון האישי שלי. בליכוד הייתי אמור להיות "חלק מ..". בצד הסיכון הגדול יש סיכוי גדול שאצליח לחבר הרבה תושבים לאג'נדה שלי, ואם ראש העיר ירצה נשמח להיות חלק מהקואליציה".
‏מדוע לא תתמודד על ראשות העיר? "אין ספק שזה עובר בראש ואין ספק שזה תפקיד מאתגר. אני לומד כול יום מראש העיר המצוין שלנו רחמים מלול וכמובן שאני תומך בו בבחירות הקרובות לראשות העירייה".
‏דיל מספר כיצד נולד השם "רחובותי", "מבדיקות שערכנו, עלה שתושבי העיר גאים בכך שהם גרים ברחובות, המטרה לגרום להם להיות עוד יותר שמחים בחלקם".
‏כמו רבים אחרים, דיל עדיין בשלב גיבוש ברשימה ואינו חושף שמות אפשריים מבחינתו, "בימים אלה אנו מסיימים את הרכבת הרשימה למועצה. הרשימה תורכב ממגוון של אנשים שרוח ההתנדבות בוערת בעורקיהם, אנשים טובים שרוצים להשפיע ולתרום מזמנם למען תושבי רחובות. חשוב לי להדגיש שזו לא תהיה רשימה רק של צעירים. תמיד אני אהיה מחובר לנושא הצעירים, אבל אני מרגיש שאני מוכן להתקדם למישור הפוליטי-העירוני".