הסכם ממון לטווח רחוק בראש שקט

הסכם ממון: מהו

הסכם ממון בא לעגן את היחסים וליצור מסגרת משפטית בכל הנוגע לממון שמביא איתו בן זוג, בת הזוג או שניהם גם יחד.

ממון מתייחסת להון נזיל אך גם לכזה שאינו נזיל כגון דירה תכשיטים ונכסים כאלה ואחרים.

לא מעט אנשים שואלים: "למה צריך הסכם ממון אנחנו הרי מאוהבים?"

לצערנו, כיוון שהעתיד אינו ידוע, טיבה של מערכת יחסים יכולה להשתנות מקצה לקצה וכשם שישנן מערכות יחסים שלא פרחו תחילה ועם הזמן הקשר התחזק ישנן מערכות יחסים הדועכות עד כדי הצורך להיפרד.

הסכם ממון
הסכם ממון

למרות הדימוי השלילי שנוצר שלא בצדק להסכם הממון יש לציין כי בו לא מעט יתרונות:

 • עריכת הסכם ממון מורידה את המתח מבני הזוג בכל הנוגע להון אותו הם מביאים לתא המשפחתי. פסיכולוגים טעונים כי דווקא שבני הזוג יודעים שכספם "מוגן" הם אינם חוששים לשתף במהלך הזוגיות ולאפשר לבן הזוג ליהנות גם כן מאותו הון.
 • עריכת הסכם ממון חוסכת כסף רב שמגיעים חלילה למצב של גירושין ומונעת התדיינות משפטית יקרה, שכן שינה מסגרת משפטית מוסדרת בכל הנוגע להון.
 • עריכת הסכם ממון בתחילת הזוגיות לדעת חלק מהאנשים, משמשת "מקרה בוחן" ראשון לזוג באשר להתמודדות בסוגיות מורכבות. אם הזוג לא צלח את "המבחן" הנ"ל ראוי שישקול את המשך הזוגיות, מכאן ככול שהמסקנה הזו תגיע בתחילת הקשר כך הנזק לרוב יהיה קטן יותר; כיוון שהסכם ממון נערך לרוב בתחילת הזוגיות הוא יכול לשמש ככלי עזר "לבדיקה". הכול יסכימו שגירושין כאשר למשל יש לבני הזוג ילדים הם קשים יותר מאשר היפרדות בני הזוג בתחילת הקשר.במאמר זה הועברה סקירה קצרה בנושא הסכם ממון והיתרונות הגלומים בו.נראה אם כך שלהסכם ממון למרות התדמית השלילית יש לא מעט יתרונות וחשוב לדעת אותן.

  הסכם ממון: חצי

  אדי מרפי שחקן וקומיקאי דיבר על הסכמי ממון.
  את הסיבה העיקרית לעריכת הסכם ממון הוא ציין במילה אחת – חצי!

  חצי הכסף
  חצי מהבית
  חצי מהתכשיטים
  חצי מהאוטו

  חצי!

  הקהל ללא ספק צחק…

  עם זאת, במקרים בהם בייחוד אחד מבני הזוג מגיע עם הון רב יותר באופן משמעותי מבן או בת זוג שלו/ה, אותו אחד או אחת במקרה של גירושין כלל וכלל לא תצחק.

  לא ממש ברור החשש מהסכם ממון שהרי שבני הזוג אוהבים אין סיבה שלא יהיה שיתוף בהון יחד עם האהבה ועל-כן זה רק לגיטימי שהסכם הממון יבוא ויגן את בן הזוג כאשר יש רצון להתגרש.

  בחלק מהמקרים כאשר שני בני הזוג בעלי ממון, הסכם שכזה עלול אף לחזק את הקשר, אתם שואלים איך? הנה התשובה:
  שני בני זוג בעלי ממון הם כוח כלכלי רב מאוד!
  לשני בני הזוג יש אינטרס ברור לשמר אה האהבה ולשמר את ההון ולהפכו להון גדול יותר.

  פרידה פרושה הקטנת הכוח הכלכלי.

  רבים וודאי יאמרו לי:"אתה תכליתי מידי!!", "מה קרה לאהבה בלבד!!".

  ובכן אחד אינו סותר את האחר, כוח כלכלי רב יותר מאפשר יותר אופציות לממש את האהבה, מאפשר נוחות רבה יותר ומשרה ביטחון רב יותר על מערכת היחסים. חישבו כמה מערכות יחסים הסתיימו על רקע מצב כלכלי רעוע… לא מעט…

  לסיכום:
  לא לפחד מהסכם ממון.
  שנו את הגישה כך שהסכם הממון ייצור מינוף לאהבה שלכם.

 

ניווט בכתבה
אולי יעניין אותך לקרוא עוד על
עורך דין עיקולים
עריכת דין
עורך דין עיקולים המדריך המלא

מהו עיקול? עיקול הוא כלי משפטי המאפשר לנושה לתפוס נכסים של חייב, על מנת להבטיח את תשלום חובו. ניתן להטיל עיקול על מגוון נכסים, ביניהם:

תפקיד של עורך דין תאונות עבודה
עריכת דין
עורכי דין תעבורה

עורכי דין תעבורה הם אנשי מקצוע המסייעים לאנשים בתהליך של תביעה ומאבק בתחום תעבורה. מתפקידם לבחון את התיק בהתאם לידע המשפטי וכך לסייע לקהל הלקוחות